Baltijas aplis 2014

"BALTIJAS APLIS 2014"Ar Krievijas sportistes Aleksandras Soldatovas uzvaru noslēgušās 15. starptautiskās sacensības mākslas vingrošanā „Baltijas aplis 2014”. Sportiste uzvarēja gan daudzcīņā, gan atsevišķos vingrojumos ar apli, vālītēm un lenti. Grupu vingrojumos, izcīnot sacensību dibinātājas Ludmilas Kačkaldas piemiņas kausu, uzvaras lauri tika vingrotājām no Uzbekistānas. Tradicionālo „Baltijas apļa” titulu „Miss Elegance”, kuru piešķir mākslinieku žūrija, un mākslinieces Marijas Brodeles skaisto gleznu šogad saņēma Polina Berezina no Spānijas, bet sacensību jauninājumu – titulu „Miss Skatītāju simpātija” ieguva Krievijas vingrotāja Arina Averina.

Baltijas aplis 2014

Krievijas pārstāvei Arinai Averinai arī sudraba medaļa daudzcīņā, bet trešā meistarīgākā – Katsiaruna Halkina no Baltkrievijas. Vingrojumos ar apli zelta medaļa tika Aleksandrai Soldatovai, sudraba - Katsiarunai Halkinai, bet bronza – Arinai Averinai. Savukārt vingrojumos ar bumbu 1. vieta Arinai Averinai, 2. vieta Katsiarunai Halkinai, bet 3. vietu ieguva Jeļena Bolotina no Baltkrievijas. Vingrojumos ar vālītēm uzvaras lauri tika Krievijas sportistei Aleksandrai Soldatovai, 2. vieta Arinai Averinai, bet 3. vieta Katsiarunai Halkinai. Vingrojumos ar lentu augstākā kaluma medaļa Aleksandrai Soldatovai, sudrabs - Arinai Averinai, bet bronza Katsiarunai Halkinai.„Ludmilas Kačkaldas piemiņas kausa” izcīņas otro vietu ieguva vingrotājas no Sanktpēterburgas (Krievija), arī trešo vietu saņēma vingrotājas no Krievijas, no Krasnodaras. Ceturtās palika vingrotājas no Somijas, bet piektajā vietā Latvijas sportistes.

Šogad skatītāji varēja vērot 17 valstu pārstāvēto vingrotāju sniegumu. „Baltijas apļa” 15. gadu jubilejas sacensībās līdzdarbojās daudz vairāk Latvijas mākslinieku kā citus gadus, apmeklētāji varēja apskatīt 16 mākslinieku darbu izstādi, kā arī baudīt pašmāju skatuves mākslinieku sniegumu, vērot mākslinieces Ilzes Barbaras Brodeles modelēto tērpu skati, Sporta teātra un mākslas vingrotāju klubu priekšnesumus.

Baltijas aplis 2014

Sacensības atbalsta Rīgas dome, tās organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) sadarbībā ar Latvijas Vingrošanas federāciju.


Baltijas aplis 2014"Baltijas aplis" nav iedomājams bez Latvijā pazīstamu mākslinieku
un pasaules klases vingrotāju klātbūtnes.

Lūk, neliels ieskats
iepriekšējo gadu sacensību gaisotnē.