Baltijas aplis” nav iedomājams bez Latvijas pazīstamu mākslinieku piedalīšanās, līdzjušanas un atbalsta. Arī šogad ar mums kopā būs tādi mākslas meistari kā Marija Brodele, stikla māksliniece Ilze Dūdiņa, Juris Ģērmanis, Andrejs Rozenbergs, Jānis Anmanis, Artūrs Ņikitins, Aleksandrs Stepanjans, Ludmila Kolomenska, dzejnieks Romens Umans. Mūsu uzticīgie mākslinieki gadu no gada iegulda ”Baltijas aplī” daļiņu savas sirds, un dvēseles, padarot šīs sacensības tik īpašas, ka par tām runā visā plašajā pasaulē. Katru gadu vadošās mākslas vingrotājas sacensību laikā cīnās par mākslinieku darbiem, savukārt mākslinieku izveidotā žūrija uzmanīgi vērtē katru vingrotāju saskatot tajā to īpašo, kas izceļ viņas būtību.

Māksla un vingrošana roku rokā iet vairākus gadu desmitus un iedvesmo viens otru tālākiem darbiem. Mūsu izcilajiem meistariem pievienojas jaunā paaudze – Ilze Barbara Brodele, Kaspars Bērziņš, Baiba Ābelīte, Ieva Bondare, fotomāksliniece Nataļja Horoševa jau paspējuši iemīlēt šo skaisto, eleganto sporta veidu – mākslas vingrošanu - un ar saviem darbiem pārsteidz sacensību dalībnieces un skatītājus.

Un tad pienāk brīdis, kad mākslinieku žūrija nosauc „Miss Elegance” vārdu. Šis notikums ir īpašs ikkatram, kas atrodas sacensību arēnā – viesiem, skatītājiem, treneriem, māksliniekiem un, protams, pašām sacensību dalībniecēm. Kura tad ir tā skaistākā un elegantākā...... to uzzināsim jau pavisam drīz. Katru gadu „Miss Elegance” turnīra noslēgumā tiek kronēta īpašā ceremonijā.

Arī par skatītājiem nav aizmirsts. Divas dienas skatītāji, saņemot īpašas kartītes, varēs balsot par sev tīkamo mākslas vingrotāju, un sacensību noslēgumā uzzināsim „Miss Skatītāju simpātija” vārdu.