JĀNIS ANMANIS

Ik pavasara mākslas un sporta svētki grūti iedomājami bez mākslinieka Jāņa Anmaņa oriģinalitātes, atraktivitātes un mākslinieciskā šarma. Viņš aktīvi darbojies mākslinieku žūrijā starptautiskajās sacensībās „Mākslas ritmi” un joprojām aizrautīgi vērtē un dāvā savus darbus arī „Baltijas apļa” dalībniecēm.

Absolvējis J.Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas glezniecības nodaļu un Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina nodaļu. Izstādēs piedalās kopš 1965. gada. Viņa darbi eksponēti daudzās pasaules valstīs  - Japānā, ASV, Indijā, Francijā, Islandē, Birmā, Anglijā, Vācijā, Šveicē. Savās izstādēs, noskaņas radīšanai sacer un pats izpilda savas muzikālās kompozīcijas. Glezno akvarelī, eļļā, ilustrējis grāmatas. Grāmatu „Cilvēks un spārni”, „Jānis Anmanis pirms un pēc gleznas”, „222 haiku par mīlestību, mākslu, zemi, visumu un sievieti, „Nepaej garām mīlestībai” autors. Bērnu mākslinieciskās akadēmijas dibinātājs un prezidents.

„Māksliniekiem ikvienas sacensības šai skaistajā sportā veidā ir svētki. Tā ir harmonija un neizsīkstošs iedvesmas avots mūsu daiļradei. Ilgajos gados ņemot dalību šo svētku mākslas akcentu veidošanā, esmu sapratis, ka sieviete ir pasaules harmonijas veidotāja. Un mākslas vingrošana - tās augstākā lidojuma kvintesence”.

Mākslinieks Jānis Anmanis

Fotogalerija

Jānis Anmanis