Jau 15 gadus katru pavasari ievada „Baltijas aplis”. Graciozi apmetis loku ap Baltijas jūru, tas aicina uz Rīgu vingrotājas no daudzām pasaules valstīm.
Mākslas vingrošana – tā ir grācijas, skaistuma, elegances un sporta visbrīnišķīgākais apvienojums, kas rada īpašu, gaišu noskaņu, baudot tērpu krāšņumu un mūzikas burvību.
„Baltijas aplis” ir mūžīgs piemineklis Ludmilai Kačkaldai, šī turnīra aizsācējai un spožākajai mākslas vingrotājai Latvijā.
Ļausimies „Baltijas apļa” burvībai...

Veiksmi vēlot,
Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta komitejas vārdā
Eiženija Aldermane


 


Dabā atmoda sākas ar pavasari, Rīgas pilsētas trauksmainajā vidē – ar priecīgiem notikumiem.
Starptautiskās mākslas vingrošanas sacensības „Baltijas aplis” ir rīdzinieku sporta un mākslas pavasaris. Cīņa par punkta desmitdaļām un godalgotajām vietām ir tikai daļa no šī turnīra patiesās vērtības. Mūzika, kustību māksla, krāsu ekspresija un emocionālais pārdzīvojums ik gadu raksturo šo sacensību nozīmi starptautiskajā mērogā.
Ar mīlestību un lielu atbildību tapis „Baltijas aplis 2014”, kas šajā pavasarī svin savu 15.jubileju. Veiksmīgi satuvināt sportu un daili pasākuma organizētājiem es novēlu arī nākamajos pavasaros, bet sportistiem un treneriem gūt gandarījumu, neatkarīgi no izcīnītajām godalgām! Jums visiem tiks mūsu – skatītāju atzinība.

Rīgas domes Izglītības,
kultūras un sporta departamenta direktors
Guntis Helmanis
 

Baltijas aplis – tā ir mākslas pasaule ar sportisku azartu, tā ir sporta sacensības ar mākslinieku iedvesmu, tās ir divas siltas un saulainas pavasara dienas brīdī, kas ziema atkāpjas.
Tās vienmēr ir kā pirmā pavasara dvesma un pirmais pavasara zieds pēc aukstās un garās ziemas.
Paldies visiem, kas palīdz šīm sacensībām notikt!

Rīgas domes Izglītības,
kultūras un sporta departamenta
sporta un jaunatnes pārvaldes
sporta nodaļas vadītāja
Inta Streiča
 

Neatlaidība, darbs un talants ir virzītājspēks pretī panākumiem. Gan būvniecībā, gan mākslas vingrošanā būtiski ir labi un stabili pamati. Gandarījums, atskatoties uz pēdējiem teju jau 20 gadiem, ir kā apliecinājums patiesi labiem pamatiem gan būvniecībā, gan vingrošanā.
„Skonto Būve” izaugusi par vadošo būvniecības kompāniju Latvijā, un ar lepnumu varu aicināt novērtēt mūsu veikumu pilsētvidē - iespaidīgas ēkas un mūsdienīgus infrastruktūras objektus. Un lai arī tālajā 1997.gadā, kļūstot par Vingrošanas federācijas prezidentu, man kā būvniekam bija attāls priekšstats par sporta veidu, kas apvieno estētisko baudījumu un sportiskos sasniegumus, ir prieks par šo gadu laikā paveikto. Starptautiskie un olimpiskie sasniegumi, kā arī bērnu un jauniešu neizsīkstošā interese apliecina, ka mākslas vingrošanai Latvijā ir stingri pamati un labas tradīcijas.
Sveicot „Baltijas apli”, ir patiess prieks un gods apzināties, ka šo 15 turnīra pastāvēšanas gadu laikā man bijusi iespēja piedalīties Latvijas mākslas vingrošanas vēstures un arī nākotnes veidošanā! Novēlu tikpat veiksmīgi turpināt lieliski aizsākto tradīciju, bet dalībniecēm - lai izdodas sasniegt arvien jaunas profesionālās virsotnes!

Latvijas Vingrošanas federācijas prezidents,
Skonto Būve valdes priekšsēdētājs
Guntis Rāvis

„Baltijas aplis” man vienmēr šķitis kā saldais ēdiens – debessmanna - mums visiem ar mākslas vingrošanu saistītajiem un šo sporta veidu mīlošajiem.  Pirmkārt, jau pašām vingrotājām – esošajām un bijušajām, arī treneriem, tiesnešiem, organizatoriem, atbalstītājiem, un, protams, mūsu uzticamajiem draugiem - Latvijas māksliniekiem. Tā ir reize gadā, kad sporta zālē uzsmaržo un atplaukst krāsās ne tikai Latvijā tik ilgi gaidītais pavasaris, Latvijas māksla, bet, kas galvenais - pati MĀKSLAS VINGROŠANA. Visus šos 14 gadus esot pie šī pasākuma vadības stūres – arī gatavošanās Baltijas aplim un tā vadīšana, kā visi ceļi uz  rozēm, man bijuši ērkšķiem kaisīti:)... Bet varbūt tieši tāpēc ir liels prieks, ka mums kopā izdevies pierādīt – LATVIJA VAR! Pasaulē esam atpazīti un augstu vērtēti. No sirds novēlu Baltijas aplim vēl daudz skaistu jubileju!
Bet mans galvenais vēlējums - Latvijas MĀKSLAS VINGROŠANAI.
Lai šo sacensību iedibinātājas un veidotājas Ludmilas Kačkaldas uzliktā Baltijas apļa augstā latiņa ir kā skaista vīzija un motivējošs atskaites punkts ne tikai reizi gadā, bet ik dienu - katrā treniņā, katrās sacensībās, katrā vēlmē un rīcībā šo sporta veidu virzīt un popularizēt.
No sirds to vēlu katrai vingrotājai, katram trenerim, tienesim, katram šī sporta veida vadītājam un virzītājam Latvijā.
Lai ne tikai Baltijas aplim, bet arī Latvijas mākslas vingrošanai kopumā beidzot atkal izdodas pasaulē pierādīt – LATVIJA VAR!

 Ilggadējā sacensību „Baltijas aplis” vadītāja un
„Baltijas aplis 2011-2013” direktore
Arta Andersone
 

Starptautiskās sacensības mākslas vingrošanā „Baltijas aplis” ir brīnumaina pērle pasaules un Latvijas sporta dzīvē. Dailes un harmonijas pavasara mūzika, ko izstaro šīs sacensības, ir kā cilvēces mīlas zieds Visumā.
Tā ir liela laime redzēt kā uzplaukst Mākslas brīnums, un saviļņo tūkstošus šī brīnumainā sporta veida līdzjutējus. Es nespēju beigt sajūsmināties par skaistajām sacensību dalībniecēm, viņu grāciju un meistarību. Šīs sacensības ir Latvijas dārgakmens, un gribu novēlēt visiem čaklajiem organizatoriem, māksliniekiem, līdzjutējiem un Rīgas domei turpināt atbalstīt šo brīnumaino pasākumu.

Ar cieņu,
mākslinieks Jānis Anmanis


Esmu ļoti laimīga, ka man ir dota iespēja gadu no gada piedalīties „Baltijas apļa” sacensībās. Tagad, kad mūsu vidū vairs nav Ludmilas Kačkaldas, tas ir tik skaisti, izlolotās idejas dzīvo un rod iespēju realizēties. Es ļoti vēlētos, ka „Baltijas aplis” turpinātos, lai šai sadarbībai ir garš mūžs!

māksliniece
Marija Brodele

Sveikas meitenes!
Jūsu kustību vijīgums iedvesmo!
Lai nākamie piecpadsmit nes Jums daudz daudz prieka –
ne mazāk kā mums.

mākslinieks
Jāzeps Pīgoznis
/1934-2014/

Jau daudzus gadus priecājos un jūsmoju par „Baltijas apļa” sacensībām un, protams, tā dalībniecēm – brīnišķīgajām mākslas vingrotājām.
Es, kā mākslinieks, labprāt dāvinu meitenēm arī savus darbus, jo māksla cilvēku paceļ.
Uz turpmāko sadarbību!

gleznotājs
Juris Ģērmanis
 

Esmu pagodināts piedalīties grandiozos mākslas vingrošanas svētkos.
Tās simbols aplis – apvieno visas pasaules tautas uz Latvijas zemes.
Gaiša piemiņa šo sacensību aizsācējai Ludmilai Kačkaldai.
Paldies ģeniālajam Jānim Anmanim!

mākslinieks
Arturs Ņikitins
 

„Baltijas Aplis” – lielisks pasākums mūsu mīļotai pilsētai!
Tie ir skaistuma un jaunības svētki!
Noliecu galvu brīnišķīgo sportistu priekšā, to darba spējām un mērķtiecībai. Viņu darbs un neatlaidība ir cieņas vērta, kā jebkura augstākā māksla!
Priecātos, ja šis pasākums notiktu divas reizes gadā – pavasarī un rudenī!

Ar mīlestību,
mākslinieks Aleksandrs Stepanjans
 

Mīlestība, pateicība un mierpilna sirds sniedz gandarījumu un prieku.
Paldies „Baltijas apļa” radošajai komandai!

Stikla māksliniece
Ilze Dūdiņa
 


No visas sirds vēlu tālāko izaugsmi, atrast jaunus talantus, priecēt mūs ar skaistuma pilnību!
Liels paldies organizatoriem par milzīgo gandarījumu!

māksliniece
Ludmila Kolomenska
 

Esmu laimīgs būt kopā ar „Baltijas apli” jau 15 gadus. Diemžēl, es novecoju, taču, par laimi, šis turnīrs vienmēr ir jauns, skaists un iedvesmo uz jauniem mākslas darbiem un dzeju!

Vēlot mūžīgu jaunību sirdī dalībniecēm un
sacensību organizatoriem,

stikla mākslinieks un dzejnieks
Romens Umans
 

„Baltijas aplis”
Manuprāt, tā ir ideāla un suģestējoša kustību un mākslas enerģiju sintēze, kas atraisa gan dalībniekos, gan skatītājos slēptākos emociju „mezglus” un pārvērš to priekā, labestībā un pozitīvā inercē uz attīstību.

Baiba Ābelīte
 

Paldies „Baltijas Apļa” rīkotājiem par skaisto pasākumu, kurā izgaist ikdienas rūpes un tik atvērta skaistuma valstība... Burvīgi ir redzēt skaistos priekšnesumus, izjust gaisotni un satikt fantastiskus cilvēkus. Viss skaistums ir tapis ar smagu darbu, kas ieguldīts no ikviena.
Paldies visiem!
Es novēlu „Baltijas Aplim” turpināt plaukt un saglabāt savu gaisotni un īpašo „rozīnīti”. Sports ir skaistums. Dievs devis iespēju to paust caur savu ķermeni...
Paldies, ka esam liecinieki tam, kā dvēsele runā un dzied caur ķermeni.

Barbara Brodele

 

Paldies par skaistumu, grāciju un pavasari!
Lielākā pateicība māksliniekiem!

Ar laba vēlējumiem, mīlestību un izaugsmi,
ar cieņu pret visiem,
Nataļja Horoševa
 


„Baltijas aplis”!
Šogad jau 15.dzimšanas diena šim krāšņajam notikumam, ko gaida ikviena jaunā mākslas vingrotāja Latvijā.
Māksla vingrot – tā ir māksla patikt, māksla aizraut un iedvesmot, māksla radīt. Šīs ir sacensības, kur sports saplūst ar mākslu vistiešākajā nozīmē. Viņus visus vieno iedvesma... Vingrotājas spārno mākslinieku un mākslas klātbūtnē. Mums visiem ir dots baudīt sievišķo – grāciju, emociju, proporciju...
Tās ir reizes, kad sportu pārņem māksla.
Novēlu „Baltijas aplim” vēl ilgi, jo ilgi plaukt savā krāšņumā un piesaistīt arvien vairāk vingrotājas no dažādām pasaules malām.

Latvijas vingrošanas federācijas viceprezidente
Daiga Liepiņa


Paldies par to, ka varu būt „Baltijas apļa” komandā.
Paldies par uzticību!
Lai veiksme turpmāk gan sacensību rīkotājiem, gan dalībniecēm!
Novēlu, lai šis skaistais turnīrs nekad nebeigtos!
Izaugsmi, spēku!

„Baltijas aplis” galvenā sekretāre
Iveta Audre

 
No visas mākslas vingrošanas treneru – tiesnešu saimes, saku lielu paldies par ik pavasari sagādātajiem svētkiem.
Šajās sacensībās piedalās visas Latvijas mākslas vingrotājas, gan pieaugušo izlase, gan pavisam mazās „zvaigznītes” rāda savu varējumu paraugdemonstrējumos.
Visām viņām tas ir liels pārdzīvojums un ik pavasari gaidīti svētki!

Rīgas Vingrošanas skolas trenere un
„Baltijas aplis” sacensību vadītāja
Ināra Vaivade

 

Ļoti patīk „Baltijas aplis” jau no tiem laikiem, kad tie bija „Mākslas ritmi”!
Labi, ka Latvijai ir vienas tādas sacensības!!!
Prieks par meiteņu sniegumu un mākslinieku balvām.
Novēlu, lai Baltijas aplis nekad nebeigtos!

Veiksmi visos nākamajos gados,
trenere Valda Stūrmane
 


Liels paldies sacensību „Baltijas aplis” organizatoriem un dalībniekiem par ikgadējo dailes un spēka harmonijas demonstrēšanu mūsu valstī.
Lai arī turpmāk neizsīktu uzņēmīgi administratori un talantīgi dalībnieki!

Ķekavas novada sporta skolas vārdā
trenere Vita Mikitanova
 

„Baltijas aplis” man vienmēr paliks atmiņā kā lielākais turnīrs Latvijā, kurā es piedalījos kā sportiste.
Pašas spožākās, pašas labākās un jaukākās sacensības.
Brīnišķīgi skatītāji, mākslinieki, svētku atmosfēra, sajūtas, ko piedzīvoju šajā turnīrā, ir neaizmirstamas!!!
Gribu novēlēt spēku un izturību organizatoriem!
Lai „Baltijas aplis” dzīvo vēl ilgus gadus!

trenere
Olga Aleksejeva
 

„Baltijas aplis” man saistās ar pašiem pirmsākumiem, kad mana audzēkne jūrmalniece Dace Vende ieguva „Miss Elegance” titulu pirmā no Latvijas vingrotājām un, protams, ar Ludmilu Kačkaldu.
Šīs sacensības ir viņas izlolotais sapnis. Tie ir svētki visiem mākslas vingrošanas cienītājiem. Šāds turnīrs ar mākslinieku dalību un vērtējumu ir vērtīgs un, manuprāt, vajadzīgs.
„Baltijas aplis” ir pavasaris sirdij un dvēselei, tas ir laiks, kad pie mums ierodas vingrotājas no dažādām pasaules valstīm, kā arī mūsu valsts labākās vingrotājas.
Svētki ir sākušies, un tajā brīdī man gribas teikt:
„Mirkli tu esi skaists, jel apstājies!!!”
Veiksmi vēlu „Baltijas apļa” komandai, lai pietiek spēka un enerģijas.
Mans novēlējums, lai vēl ilgi katru pavasari mēs varētu tikties šajā skaistajā pasākumā – „Baltijas aplis”!

trenere Ilvija Japiņa
/Jūrmala/

Pavasaris – tas ir sulu, dzīvības, jaunu ideju, atmodas laiks.
No maza sniegpulkstenīša, no maza pumpuriņa, no bērna pirmā soļa....
„Klusu, klusu nemanāmi, lēni, mierīgi un rāmi,
maziem kaķpēdiņu soļiem, miera pilna, smaidot, atnāk mīlestība.
Vārds pa vārdam, skats aiz skata, nemanāmi sirdī zogas.
Sasien, piesaista un tur........”
Mīlestība uz kustību. Kustība ir dzīvība, kustība ir līnijas iekšējā enerģija, skaistuma dabiskā izteiksme. Kustība ir māksla.
„Mākslas vingrošana – Latvijas skaistuma un grācijas mūžīgais, ziedošais Orhidejas zieds”.
 /Jānis Anmanis/
Lai šis skaistais pavasara, enerģijas, veselības, prieka, sajūsmas un mākslas pasākums vēl daudzus gadus sniedz gandarījumu par mūsu valsts varēšanu. Lai pietiek veselība, enerģija, radošu domu aktivitātes harmonijas šī pasākuma veidotājiem un organizatoriem. Lai Ļusītei, raugoties no baltā mākoņa zelta maliņas, būtu gandarījums par sava iesāktā darba turpinājumu. Būtu gandarījums par savā laikā izauklēto audzēkņu, kolēģu un savas mīlestības – mākslas vingrošanas, varēšanu.

Lai dzīvē gūtu panākumus, atcerēsimies šīs trīs domas:
Redzēt – nozīmē zināt,
Gribēt – nozīmē varēt,
Uzdrošināties – nozīmē dabūt!
/Alfrēds Misē/
Lai mums visiem kopā veicas un izdodas arī turpmāk!

Ar pateicību visiem,
trenere Natālija Maculeviča

 
„Baltijas aplis” - ar savu neatkārtojamo mākslas iedvesmoto gadu un augsto sportiskās meistarības līmeni, tas iemantojis īpašu vietu starptautisko turnīru klāstā visā pasaulē.
Aplis ir mūžības simbols, tomēr „Baltijas aplim” vēsturē ir sākums: tas sākās 1964.gadā. Pavasara atmodas un mākslas dienu iedvesmoti Latvijas mākslinieki un mākslas vingrotājas ik pavasari pulcējās „Mākslas ritmu” sacensībās. Kopš tā laika šie mākslas, mūzikas un vingrošanas svētki nav iedomājami bez mākslinieku Jāņa Anmaņa, Jāzepa Pīgožņa, Marijas Brodeles, Andreja Rozenberga, Jura Ģērmaņa un citu mākslinieku klātbūtnes. „Mākslas ritmi” bija vienas no ievērojamākām starptautiskām sacensībām tā laiku Padomju Savienībā un šī pasākuma slava izplatījās visā pasaulē.
„Baltijas aplis” iesākās 2000.gadā, un tā organizēšanu uzņēmās Ludmila Kačkalda, vēlāk to pārņēma Arta Andersone, bet tagad to vada Kristīne Gulbe.
Man bija iespēja piedalīties šajos skaistajos mākslas vingrošanas svētkos jau kopš pašām pirmajām dienām – gan kā trenerei, gan kā tiesnesei. Daudzu mākslas vingrošanā pavadīto gadu gaitā, esmu piedalījusies daudzos starptautiskos turnīros, bet nekur neko līdzīgu „Baltijas apļa” sacensībām neesmu sastapusi. Tāpēc droši varu teikt, ka šis pasākums ir unikāls savā mākslas, mūzikas un sportiskās meistarības savienojumā.
Gribu novēlēt, lai „Baltijas aplis” aizvien turpinātu ieskandināt un iedvesmot Rīgas pavasari, lai māksliniekiem, organizatoriem, treneriem pietiktu uzņēmības un spēka turpināt šo skaisto tradīciju.

trenere un tiesnese
Rinvalda Šmite

„Skaistums glābs pasauli...” tā reiz sacīja krievu rakstnieks Fjodors Dostojevskis.
„Baltijas aplis” ir skaistuma svētki, kuros tas atklājas plastikā, elegancē un sievišķībā.
Šis pasākums jau 15 gadu ieskandina Latvijas pavasari un ievada mazo Latviju Eiropas un arī pasaules apritē. Šajās augstās organizācijas un profesionalitātes sacensībās ir Latvijas mākslas vingrošanas nākotne.

trenere
Žanete Narkēviča

 

Paldies par skaitām sacensībām!
Saņēmu milzīgu gandarījumu no vingrotājām un mākslinieciskajiem priekšnesumiem!


trenere
Gaļina Marjina

 

„Latvijas mākslas vingrošanas klubs” saka paldies „Baltijas aplis” organizatoriem par tik skaistām, oriģinālām un spožām sacensībām, kuras daudzus gadus ir pašas gaidītākās sacensības Latvijas mākslas vingrošanā.
Katru gadu šajā turnīrā mēs ar prieku piedalāmies paraugdemonstrējumu programmā.
Šo sacensību atmosfēra nes daudz prieka gan vingrotājām, gan skatītājiem.
No visas sirds mēs vēlam turnīram augt, dāvāt skaistumu un turpināt priecēt mākslas vingrošanas pasauli ar jaunām idejām.

treneri:
Natālija Kučinska
Natālija Sidorova
Anna Jefremova
 

Es, Tatjana Stepulāne, Ogres novada sporta centra vingrotāju, treneru un vecāku vārdā, gribu pateikt paldies sacensību „Baltijas aplis” organizētājiem par brīnišķīgajiem svētkiem!!!
Novēlam jums izaugsmi, veiksmi un spēku!!!
Paldies!


 
„Baltijas aplis” – turnīrs, kas atnes Latvijai pavasari. Ļoti skaists un pozitīvs turnīrs. Skaistums apžilbina!
Brīnišķīga organizācija, super šovs ar māksliniekiem.
Tā tik turpināt!
Novēlu sacensībām tālāku izaugsmi, labus sponsorus un visiem veiksmi!

“Baltijas aplis” ilggadējs atbalstītājs
Viktors Mežeckis
SIA LĀČUKS
 

„Baltijas Aplis” –
Izdejot, Izdzīvot un Izbaudīt, satikties, sadraudzēties un sastrādāt, pieredzēt, paveikt un piepildīt!
Es esmu bagāts – man pieder viss, kas ar mani ir noticis!
Paldies!

„Baltijas Aplis” atbalstītājs
Joker klubs
 

Esmu ļoti priecīga par to, ka jau 15 gadus „Baltijas Aplis” dod mums iespēju sajust pavasara un mākslas svētkus! Tie vienmēr rada brīnišķīgu noskaņojumu! Domāju, tas ir viens no labākajiem mākslas vingrošanas turnīriem Baltijā!
Novēlu arī turpmāk lai šie svētki notiktu katru gadu!
Paldies organizatoriem!
Izturību, neatlaidību un spēku!
Gaidu tikšanos arī nākamgad!

„Baltijas Aplis” atbalstītājs
SIA Dentarium direktore
Laine Kanta

Mēs esam laimīgi, ka varam būt daļiņa no šī brīnišķīgā, sportiskā pasākuma „Baltijas aplis”.
Šis sporta veids bija, ir un būs viens no krāšņākiem sporta veidiem.
Paldies organizatoriem!
Paldies vingrotājām, treneriem par šiem dvēseles svētkiem!
Mēs dzīvojam ļoti skaistā pilsētā un vēlam, lai nākamos gadus
„Baltijas aplis” priecē mūsu pilsētu vēl vairāk.

„Baltijas aplis” atbalstītājs
SIA „Antik & Dekors”


Cilvēces dižākais izgudrojums - ritenis - apļa griešanās, nav brīnums, ka diženie satiekas Baltijas Aplī!


Eduards Šļaukstiņš
no „Baltijas Apļa” mājvietas – OSC (Olimpiskā Sporta Centra)