Šogad starptautiskās sacensības mākslas vingrošanā “Baltijas aplis” svin nozīmīgu jubileju, - jau divdesmito reizi Rīgā sabrauc un savu meistarību rāda daudzu valstu sportistes, ik gadu kā krāšņi ziedi uzplaukstot un atgādinot mums, ka sācies ir pavasaris. Mākslas vingrošana ir brīnišķīgs sporta un mākslas sakausējums, kur sportisko meistarību caurvij kustību skaistums un elegance. To apstiprina fakts, ka gadu no gada sacensības “Baltijas aplis” ar patiesu interesi vēro arī Latvijas mākslinieki, izsakot atzinību talantīgajām vingrotājām. Lai mums visiem kopā izdodas šie krāsām bagātie pavasara svētki!

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja
Eiženija Aldermane
“Baltijas aplis” ir ierakstījis spilgtu un neizdzēšamu lappusi Rīgas sporta vēstures grāmatā. Sacensības gadu gaitā ir nodrošinājušas iespēju rīdziniekiem un Rīgas viesiem apbrīnot meistarīgākās vingrotājas no daudzām pasaules valstīm, vienlaikus radot motivāciju bērniem un jauniešiem pievērsties mākslas vingrošanai.
Lai arī turpmāk “Baltijas aplis” ik pavasari ir sporta un mākslas apvīta Rīgas vizītkarte.
Veiksmi un gandarījumu par paveikto!
RD IKSD Sporta un jaunatnes pārvaldes priekšniece - direktora vietniece
Dina Vīksna

Skaistums, grācija, sports un māksla vienuviet.
Tas ir "Baltijas aplis", kurš jau 20 reizi ir saņēmis Jūsu atbalstu, piedaloties.
Latvija un Rīga sveic Jūs un vienmēr gaida Jūs gan sacensībās, gan vienkārši ciemos.

Latvijas vingrošanas federācijas prezidents
Jānis Čakstiņš
Esmu ļoti laimīga, ka man ir dota iespēja būt vienai no organizatoriem šim  brīnišķīgajam starptautiskajam turnīram. Es ļoti vēlētos, lai „Baltijas aplis" pilnveidotos un turpinātu draudzīgo sadarbību ar atbalstītājiem. Lai mums visiem kopā izdotos vēl daudzus gadus organizēt šo krāšņo sporta pasākumu mūsu skaistajā pilsētā Rīgā!

LVF ģenerālsekretāre
Natālija ProkofjevaMākslas vingrošana - viens no skaistākajiem un elegantākajiem sporta veidiem.
Tas ir neatkārtojams ar saviem krāšņajiem tērpiem un virtuozajām kustībām. Vingrojums ar apli, bumbu, vālēm un lentu..., un mūzika - no klasikas līdz mūsdienu modernajām kompozīcijām. Tas viss savijas kopā un veido katras meitenes neatkārtojamo tēlu un tikai viņas veidoto izrādi, ko divdesmit gadu garumā bauda mūsu skatītāji un atbalstītāji.
„Baltijas aplis” - viens no spilgtākajiem sporta notikumiem Rīgā! Tas nav iedomājams bez Latvijas pazīstamo mākslinieku piedalīšanās, līdzijušanas un atbalsta. Māksla un vingrošana roku rokā iet vairākus gadu desmitus un iedvesmo viens otru tālākiem darbiem.
Esmu gandarīta, ka divdesmit gadu garumā esam spējuši saglabāt šī turnīra tradīcijas, dēļ kā šis turnīrs ir tik iemīļots un pazīstams visā pasaulē.
sacensību „Baltijas aplis” direktore
Kristīne Gulbe
Dārgie draugi!
Šogad svinam “ Baltijas aplis” 20. gada jubileju!
Esmu gandarīts, ka visu šo divdesmit gadu garumā esmu daļa no radošās un tehniskās komandas, kura muzikāli piepilda šo skaisto turnīru.
Mākslas vingrošana ir sporta veids, kurā mūzika ir pamats izcilam iznākumam.
Lai šis turnīrs priecē mūs visus arī turpmāk!

“Baltijas aplis” 
ilggadējs skaņu režisors
Guntars Gulbis


Neizbēgami kā dienu nomaina nakts, tā ziemu nomaina pavasaris.
Tieši tik pat neizbēgami manu pavasari iezīmē Baltijas aplis, lai arī ne katru reizi saule spīd tik spoži kā prožektori, un ne vienmēr ārpus halles ir tik pat silts kā sacensību arenā.  Skaidrs ir viens, pavasaris nāk ar sniegpulksteņiem un Baltijas apli.
Lai Baltijas aplim vēl daudz pavasaru, un daudz mirkļu, kad tehniska sarežģītība tiek vainagota ar radošumu un radošums smeļās šķietamajā vieglumā un grācijā!

Sacensību “Baltijas aplis”
ilggadējs vadītājs
Jānis Jaksts

Latvijas mākslas vingrošanas sacensības “BALTIJAS APLIS” ir kā brīnumputns - pasaules mēroga notikums skaistajā sporta mākslas dārzā. Ikviens mākslinieks, redzot šo grāciju suģestējošā lidojuma brīnumaino izpausmi kustībā, ir iedvesmots radīt netveramas plastiski muzikāli gleznieciskas kompozīcijas.

Lai arī turpmāk mākslas vingrošana un mākslinieki ir vienoti Dailes radīšanā!

mākslinieks
Jānis Anmanis

Baltijas aplis ir koši sporta svētki jau 20 pavasarus, kurus mēs mākslinieki gaidām ar nepacietību. Kustību māksla, mūzika, krāsu ekspresija un emocionālais pārdzīvojums spēj aizraut un iedvesmot radīt arvien jaunus mākslas darbus. Tāpat kā laba glezna, arī mākslas vingrotāju radītie priekšnesumi ir smaga darba kulminācija. Novēlu mums visiem spēku, veiksmi, iedvesmu un prieku šajā kopīgajā darbā nesot Latvijas vārdu pasaulē!

māksliniece Marija Brodele


     "Es allaž esmu apbrīnojusi šo ārēji trauslo vingrotāju spēku mums - skatītājiem, parādīt milzīgu kaisli un mīlestību uz šo sporta veidu.Vingrojot atklājas viņu īstā būtība un skaistums, kas izpaužas tik netveramajās kustībās. Es novēlu katrai vingrotājai Baltijas apļa sacensībās, tajās īsajās minūtēs, spēt pilnībā izdejot visu savu ieguldīto darbu, mīlestību, spēku un kaisli, bet mums pārējiem baudīt un dzīvot tam visam līdz."
māksliniece Ilze Brodele-Gremzde

 

 
Lielais darbs ir kā gaisma,  ko nevar noslēpt.
Gaismā viss iemirdzas skaistumā!

stikla māksliniece Ilze DūdiņaLai "Baltijas Aplim" arī turpmāk piemīt spēja apvienot, iedvesmot dažādu vecumu un profesiju cilvēkus ar atšķirīgu pieredzi, gaumi un skaistuma izjūtu! 

māksliniece Grieta Butjankova


Novēlu "Baltijas Aplim" turpmāku izaugsmi. Lai visi šajā radošajā procesā iesaistītie gūst gandarījumu no sasniegtā un iedvesmu jauniem panākumiem!

māksliniece Anastasija Bikova  “BALTIJAS  APLIS” ar sirdi, dvēseli un skaistumu vidū.
Ak, meitēn, paņem pasaulē LATVIJU līdz!
Paņem jūru, viļņu šalkoņu, putu mežģīnes baltās!
Saules lēktus un rietus, kaiju klaigas un vēja dziesmu.
Daru to Tev, LATVIJA.
Es mīlu Tevi un gribu, lai arī visa pasaule iemīl Tevi.

jūras foto māksliniece Ilona Vilka


Katrs gads ir virzība uz jauniem mērķiem. Māksla radīt un māksla dzīvot ir divas paralēles, kuras krustojoties veido spilgtus notikumus. Un katrs no mazajiem uzplaiksnījumiem ir solis pretī lielākiem mērķiem un pārliecībai.
Lai skaistums un māksla vieno svētkos!

                                                                                                            māksliniece Baiba Ābelīte
Ik gadu vērojot Baltijas apli klātienē pārliecinos, cik ļoti nozīmīgs šis turnīrs ir sportistēm un mums - māksliniekiem. Cik daudz iedvesmas un prieka tas spēj radīt!
Lai arī turpmāk šis turnīrs rada prieku un iedvesmu dalībniecēm un arī tūkstošiem skatītāju!

keramiķe Sabīne ZviedreRozes ziedos,
Vieglā tauriņdejā,
Rīta rasu saskaitīt,
Padzerties,
Un saules staros izslieties!

Vēlu visām meitenēm veiksmīgu startu Baltijas Aplī!

māksliniece Mendija Leoke
Dārgie draugi!
Esiet sveicināti starptautiskajā turnīrā mākslas vingrošanā "Baltijas aplis 2019"!
Šogad šīs sacensības, kas jau sen ir kļuvušas par tradicionālām, un plaši pazīstamām starptautiskā mērogā, ir īpašas – “Baltijas aplis” svin savu 20. jubileju!
Turnīram ir sava apbrīnojama atmosfēra - ļoti silta, pavasarīga un gaiša. Šīs sacensības ir unikāla sporta un mākslas sintēze, spēka un skaistuma, cīņas un harmonijas simbioze.
Esmu pārstāvējusi Latviju daudzos augstākā līmeņa turnīros, un  ar pārliecību varu teikt, ka analoga „Baltijas aplim” nav nevienā valstī. Tādēļ ir īpaši priecīgi apzināties, ka “Baltijas aplis” turpina pastāvēt, pulcējot talantīgākās vingrotājas no visas pasaules.
Es novēlu vingrotājām veiksmi, panākumus, skaistu un godīgu cīņu, tiesnešiem - pacietību un izturību, un visiem mums iegūt īstu prieku no sacensībām un baudīt šo skaisto pavasara turnīru!
Laimīgu jubileju, "Baltijas apli"!


Jeļizaveta Gamaļejeva
septiņkārtējā absolūtā Latvijas čempione
mākslas vingrošanā


Baltijas apļa 20 skaistie gadi apliecina – TRADĪCIJĀS ir spēks un KOMANDĀ ir spēks...
Ludmilas Kačkaldas pirms 20 gadiem ar lielu sirds degsmi aizsāktā tradīcija, viņas izveidotā un radoši motivētā komanda ar lielu atbildību un aizrautību Baltijas apļa LIELO NOTIKUMU ir spējusi saglabāt un tālāk virzīt divus gadu desmitus – cieņā pret Kačkaldu un mīlestībā pret mākslas vingrošanu...
Un katru pavasari šķietami neiespējamais, tomēr kļūst iespējams. Un Latvijas vārdam, Latvijas mākslas vārdam un Latvijas mākslas vingrošanas vārdam atkal ir tā lieliskā iespēja skanēt tālu pasaulē. Kaut caur ērkšķiem – tas ir tā vērts... Lai izdodas!!!

Ilggadējā sacensību “Baltijas aplis” vadītāja

“Baltijas aplis 2001-2013” direktore
Arta Andersone
Baltijas aplis - tas ir brīnumu vainags, kas sapīts no krāšņuma, mūzikas, krāsu, grācijas un iedvesmas. Novēlam viņam plaukt katru pavasari ar jaunām krāsām un priecēt mūs ar jaunaiem talantiem!

sacensību koordinatores
Irina un Žanna Lonšakovas
Kāds nezināms mākslinieks  dienai ap pleciem uzbūris krāšņu zeltainu apmetni, pielietu sulīgām saules un zemes krāsām, lai pārsteigtu savus cienītājus. Šeit ir tā vieta, kur vienuviet satiekas dažādas mākslas,  kur varam baudīt vingrošanas burvību, skaistus tērpus, mūziku, svētku atmosfēru un mākslinieku klātbūtni. Lai "Baltijas aplim" arī turpmāk izdodas iekrāsot mūsu dzīvi vēl ilgus gadus!
sacensību koordinatore
Anna MatovičaBaltijas apli, tik graciozs, bagāts ar mākslu un emocijām Tu esi bijis kopā ar vingrotājām, treneriem, tiesnešiem un skatītājiem jau divdesmito gadu. Sveicu Tevi, Tavus veidotājus un dalībnieces skaistajā dzimšanas dienā! Novēlu mums visiem kopā vēl daudz tādus skaistus mākslas vingrošanas svētkus!
Gunta Siliņa
Par pavasara atnākšanu liecina ne tikai gājputnu atgriešanās un siltie saules stari, bet arī " Baltijas Aplis". Šī skaistā tradīcija ir unikāla- pulcinot vienkopus labākās mākslas vingrotājas no dažādām pasaules valstīm un pašmāju māksliniekus. Sportiskais gars,skaista mūzika un māksla ir tās vērtības, kas " Baltijas Apli" ir padarījušas par atpazīstamu Zīmolu. Novēlu sacensību organizatoru radošajai komandai lielu enerģiju, sportistēm un viņu treneriem izcilus  panākumus un mūsu māksliniekiem iedvesmu radīt!
bijusī mākslas vingrotāja,
 "Baltijas Aplis" ilggadīga atbalstītāja
Dace Trubačs-Boginska                             Mīļais Baltijas apli un visa Tava komanda ! Sirsnīgi sveicieni jubilejas gadā!
Man vienmēr Baltijas aplis saistās ar  pavasara sākumu , jaunu ideju, iedvesmas un  radošuma pasākumu . Tas ir notikums visai manai ģimenei un draugiem,  kas katru gadu piesaista arvien vairāk skatītāju, līdzjutēju un dalībnieku. Man ir prieks, ka mazliet spēju  pieskarties šim burvīgajam notikumam, kurā ieguldīta sirds un dvēsele !
Novēlu plaukt, attīstīties, nepadodies grūtībām, izdzīvot jebkuros apstākļos un radīt visiem Latvijas un pasaules mākslas vingrošanas faniem baudu un gandarījumu.
Lai kopā svinam arī BA 100 gadu jubileju!
sacensību atbalstītāja
Laine Kanta
Zobārstniecības klīnikas Dentarium direktoreNovēlu Baltijas Aplim ieripot apaļās gadskārtās vēl daudz, daudz reižu!
skaņu operators
Edmunds