Baltic Hoop 2019

Dārgie draugi!

Mūsu tradicionālās pavasara sacensības mākslas vingrošanā „Baltijas aplis” šogad svin nozīmīgu jubileju – divdesmit gadus! Varam būt gandarīti, ka visu šo gadu laikā esam spējuši saglabāt šī turnīra tradīcijas un veicināt mūsu skaistās pilsētas Rīgas atpazīstamību visā pasaulē.

Šo gadu laikā Rīgā esam redzējuši pasaules spožākās mākslas vingrošanas zvaigznes – Eiropas, pasaules un olimpiskās čempiones. Vienu no viņām šogad redzēsim mūsu sacensību atklāšanas ceremonijā. Sestdien, 30. martā  plkst. 15:00  uzstāsies trīskārtējā pasaules bronzas medaļas ieguvēja Baltkrievijas vingrotāja, savulaik „Baltijas aplis 2015” uzvarētāja un Mis Elegance 2015, Melitina Staniouta. 

Šogad Rīgā sagaidām 39 dalībnieces no 20 valstīm. Pirmo reizi mūsu galvaspilsētā redzēsim vingrotājas no Luksemburgas, Moldovas, Armēnijas. Tālāko ceļu mēros vingrotājas no Austrālijas, Kanādas, Uzbekistānas, Azerbaidžānas un Portugāles. 

Latviju šogad pārstāvēs mūsu trīs vadošās vingrotājas  - Latvijas čempione Karolina Mizūne, Jeļizaveta Polstjanaja un Alina Baklagina. 

„Baltijas aplis” nav iedomājams bez mūsu cienījamās mākslinieku žūrijas. Arī šogad elegantāko vingrotāju izvēlēsies 16 Latvijas mākslinieki. Žūrijas priekšsēdētāja būs māksliniece Marija Brodele, kuras gleznotā roze ir šī gada sacensību simbols. “Baltijas aplis” ir vienīgās šāda veida sacensības pasaulē, kurā māksla un vingrošana ir tik ļoti sasaistītas viena ar otru. Divdesmit gadu garumā dalībniecēm dāvātie Latvijas mākslinieku darbi ir mērāmi simtos un atrodami ik katrā pasaules malā.

Tāpat sacensību laikā notiks jau iemīļotā skatītāju nominācija „Mis Skatītāju simpātija”, kuras laikā ik vienam būs iespēja nobalsot par sevis izvēlēto vingrotāju. Balvu pasniegs mākslinieks Jānis Anmanis.

Divu dienu laikā būs redzami krāšņi paraugdemonstrējumi. Tajos piedalīsies vairāk nekā 220 jaunās mākslas vingrotājas no visas Latvijas. Un kā jau katrā dzimšanas dienā - gaidāmi daudzi pārsteigumi. Tāpēc visi esat laipni aicināti uz mākslas vingrošanas svētkiem 30. un 31. martā, Elektrum Olimpiskajā centrā, Rīgā, Grostonas ielā 6b.

Sacensības organizē Latvijas Vingrošanas federācija sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu. Sīkāka informācija par sacensībām pieejama „Baltijas aplis” mājaslapā www.baltijasasplis.lv   

Uz tikšanos sacensību arēnā!