Mākslas dienas, mākslinieki un mākslas vingrošana...

„Baltijas aplis” jau sen apliec ne vien Baltijas jūru, bet izskanējis tālu pasaulē, ik pavasari šurp aicinot daudzu valstu spožākās vingrotājas, vēlākās Eiropas, pasaules un olimpiskās zvaigznes.

„Baltijas aplis” ir pirmais lielais notikums nevienai vien jaunajai pašmāju vingrotājai, iekļaujoties krāšņajā priekšnesumu karuselī.

„Baltijas aplis” ir unikāls ar savu īpašo, radoši kompetento mākslinieku žūriju – Marija Brodele, Ilze Dūdiņa, Jānis Anmanis, Juris Ģērmanis, Arturs Ņikitins, Kaspars Bērziņš, Romens Umans... Viņu un viņu mākslas klātbūtne liek mazliet citās krāsās uzplaukt arī pašām mākslas vingrotājām, sacenšoties par turnīra elegantākās vingrotājas titulu. Ik pavasari šī tikšanās ir savstarpējas bagātināšanās, spilgtu iespaidu un abpusēja gandarījuma brīdis.

„Man vienmēr gribējies kā Gerdai Sniega karalienē – paveras vārtiņi, un tur priekšā brīnišķīgs puķu dārzs – tāds, ka elpa aizraujas, tāds, ka gribas ienirt un aizgūtnēm baudīt, baudīt, baudīt… Tā īpašā gaisotne, īpašā jušana, kāda var būt tikai mākslas vingrošanā...” – tā savulaik teikusi šī turnīra aizsācēja, titulētākā Latvijas mākslas vingrotāja Ludmila Kačkalda. Pirms 19 gadiem sākts, viņas sirds darbs, radošā gara, pieredzes un uzņēmības virzīts, izskanējis tālu pasaulē. Ar savu degsmi, improvizāciju, savām idejām, sapņiem viņa spēja aizraut un iedvesmot daudzus. Šajos gados apliecinājām – dziļā cieņā un mīlestībā esam gatavi viņas iesākto turpināt. Laiks atkal ļauties krāsu, gaismu, skaņu un ziedu mākslai. Un pāri visam - mākslai vingrot!