Pērn - starptautiskās sacensības mākslas vingrošanā „Baltijas aplis 2012” noslēdzās ar Krievijas sportistes, olimpiskās čempiones, pasaules un Eiropas čempiones JEVGĒŅIJAS KANAJEVAS uzvaru daudzcīņā un trīs finālsacensību veidos.

Baltijas aplis 2012

Daudzcīņā otro vietu ieguva Aleksandra Merkulova (Krievija), trešo – Melitina Staniota (Baltkrievija).

 

Daudzcīņas rezultāti šeit:

Baltijas aplis 2012

Finālsacensībās - vingrojumā ar apli zelta medaļa Melitinai Staniotai(Baltkrievija), sudraba medaļa Jevgēņijai Kanajevai (Krievija), bronza – Aleksandrai Merkulovai (Krievija).

Vingrojumos ar bumbu 1. vieta Jevgēņijai Kanajevai, 2. vieta Aleksandrai Merkulovai, 3. vietu ieguva Ļubova Čerkašina. Tāds pats vietu sadalījums arī vingrojumos ar vālītēm un lentu.

 

Latvijas vingrotāja Jeļizaveta Gamaļejeva daudzcīnā ierindojās godpilnajā 5. vietā, piekto labāko rezultātu uzrādot arī trijos no fināla veidiem.

Viņu par favorīti izvēlējās mākslinieks Jānis Anmanis, dāvinot savu skaisto ainavu.

 

 

 

 

 

 

Finālsacensību rezultāti šeit:

Baltijas aplis 2012

Grupu vingrojumos uzvaras laurus plūca Krievijas olimpiskā izlase.

"Baltijas apļa" MISS Elegances titulu pērn izpelnījās baltkrieviete ĻUBOVA ČERKAŠINA - balvā saņemot mākslinieka Jura Ģērmaņa gleznotās rozes.

Baltijas aplis -2012

Pērn sacensībās piedalījās 16 valstis - mākslas vingrošanas lielvalstu Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Azerbaidžānas, arī Uzbekistānas, Izraēlas, Bulgārijas, Polijas, Vācijas, Norvēģijas, Somijas, Beļģijas un Armēnijas, mūsu kaimiņvalstu Lietuvas un Igaunijas vingrotājas.

"Baltijas aplī 2012" tika atzīmēta arī Latvijas mākslas vingrošanas 65. jubileja, uz sacensībām aicinot arī bijušās mākslas vingrotājas un treneres. Sacensības „Baltijas aplis” apmeklēja vairāk nekā 2 500 skatītāju, lai baudītu spraigu sacensību garu, vērotu Latvijas mākslas vingrošanas klubu un viesmākslinieku priekšnesumus, iepazītos ar Latvijas mākslas vingrošanas 65. gadadienai veltītu fotografiju ekspozīciju un apskatītu Latvijas mākslinieku – „Baltijas apļa” ekspertu jaunāko darbu izstādi.

"Baltijas apļa" aizsācējas, Latvijas titulētākās vingrotājas, pasaules čempiones Ludmilas Kačkaldas piemiņai pērn klajā nāca grāmata "Vēja spārni, šķiet, viņu nes..." - skaista un vērtīga dāvana mākslas vingrošanas 65. jubilejas gadā.

"Baltijas aplis 2012" jau tradicionāli bija ne tikai atbildīga un spraiga cīņa par starptautiska līmeņa uzvaru, bet skaistu priekšnesumu, dažnedažādu pārsteigumu pavasarīgs karuselis. Muzicēja kvintets "Sparkling 5", Jānis Lemežis, Juris Ludženieks un Andris Ābelīte. Mākslas vingrošanas jubilejas gadā īpašā kompozīcijā redzējām mūsu kādreizējās vingrošanas zvaigznes - Ritu Cauni (Karpovu), Solmeju Indāni (Mikušāni), Nadeždu Gromovu, Ingūnu Turakovu un Irinu Taurinesu.